שירותים רפואיים

שיקום הפה

כיום קיימים פתרונות טיפול שונים ומגוונים לשיקום הפה, 
זאת בהתאם לצורכי המטופל.

כתרים
ישנם מספר סוגי כתרים, כתרי זהב, כתרי מתכת מצופה חרסינה, כתר חרסינה מלאה ועוד. סוגי הכתרים נבדלים בחומרים ובעלותם.
הכתר נעשה בקפידה ובהתאמה לשן ובעבודה משותפת עם מעבדת השיניים.

גשר
גשר הוא יחידה המורכבת ממספר כתרים, ומשמש למטרת שיקום.
תפקיד הגשר הוא להשלים שן חסרה אחת או יותר. הוא עשוי מאותם חומרים מהם עשוי הכתר, והוא מודבק על השניים הסמוכות לשן שחסרה.

תותבות
תותבות נותנות מענה למקרים בהם מצב הפה אינו מאפשר שיקום באמצעות כתרים או גשר, או כטיפול ביניים במהלך שיקום ע”י שתלים.
קיימים סוגי תותבות שונים:

  • תותבות נשלפות – במקרים אלו מכינים לפציינט שיניים תותבות המוחזקות בפה בעזרת ווים שנצמדים אל השיניים הקבועות שבפיו. תותבות אלו אינן קבועות בעזרת דבק והן ניתנות לשליפה ע”י הפציינט.

  • תותבות קבועות – תותבות שאינן ניתנות להסרה ע”י הפציינט.

  • תותבת חלקית – מספקת מענה במקרים בהן חסרות מספר שיניים בפה.

  • תותבת מלאה – מספקת מענה במקרים בהם הפציינט הוא חסר שיניים לחלוטין, ואינו מתאים לשיקום ע”י שתלים.

קרא פחות >>

כירורגיה

שתלים
שתל דנטאלי הוא בורג העשוי מטיטניום, המוחדר ומוטמע לתוך עצם הלסת בעזרת פעולה כירוגית. שתל הוא פתרון לשן חסרה. תפקידו של השתל הוא לשמש כשורש השן, ולאחר מכן לשמש כתומך לכתר, גשר או תותבות.
ניתן לבצע שתל בודד עבור שן חסרה או מספר שתלים.
איכות השתל ומיומנות הרופא הם פרמטרים בעלי חשיבות גבוהה מאוד, שכן הם אלו שיקבעו את אחוזי הצלחת התהליך.

במרכז לרפואת הפה ישנם רופאי שיניים שתחום ההתמחות שלהם הוא כירורגיה והשתלות. תפקידם לא רק לבצע את תהליך ההשתלה אלא גם לדעת להתאים לכל פציינט את השתל בהתאם למצבו הדנטאלי.
השתלת שיניים מחייבת התאמה אישית.

השתלות ביום אחד
All on 4-6 – טכניקה של השתלת שיניים ביום טיפולים אחד.
טכניקה זו מיועדת לאנשים חסרי שיניים, ומהווה פתרון מצוין למטופלים שלא ניתן לטפל בהם באמצעות תובעות קבועות.
שיטת השתלה זו מבוססת על החדרת שתלים בזוית של 45 מעלות ללא הרמת סינוס או השתלת עצם.
כל השיניים נעקרות בטיפול אחד ובאותה העת מוחדרים השתלים. על שתלים אלו מורכבות תותבות זמניות. לאחר כמה חודשים מוחלפות מערכות שיניים תותבות אלו למערכת שיניים קבועה העשויה מגשר העשוי מכתרי חרסינה.
במילים אחרות, All on 4-6 היא טכניקה שבאמצעותה ניתן לבנות מערכת שיניים מלאה הנתמכת בארבעה או שישה שתלים (כל מטופל בהתאם למצבו הדנטאלי).

Snap on Smile
גשר פרוטטי, אסתטי, נוח ואיכותי, הניתן לתפעול בקלות ובעזרת האצבעות בלבד. הגשר נוח לשימוש ויש ביכולתו לפתור בעיות אסתטיות ובריאותיות הנובעות מהעדר שיניים או מסוגים שונים של שיניים תותבות.
גשר זה בנוי מחומר עמיד ואיכותי, ומשתמשים בו גם לצרכים רפואיים
בענפי רפואה נוספים.

קרא פחות >>

חניכיים

החניכיים הן רקמות שתומכות במערכות השיניים. החשיבות שלהן היא מירבית.
מחלת חניכיים או דלקת חניכיים יכולים להיגרם בעקבות מחלה או בעיה גנטית, בעקבות רובד חיידקי שמצטבר על השן או בעקבות תחזוקה לא נאותה.

רובד חיידקי זה מכונה פלאק, והוא מורכב מחיידקים ומשאריות מזון שנצמדים לשיניים ולחניכיים. חיידקים אלו, בשלב הראשון פוגעים בשכבה הרכה וגורמים לג’ינג’יביטיס.

אנו לא חשים בדבר בעת התרחשות שלב זה, ומי שאינו מקפיד על טיפולי שיננית באופן קבוע, עלול למצוא את עצמו בשלב השני והחמור יותר של התהליך – שלב בו החיידקים חודרים לשכבה הקשה ופוגעים ברקמה שתומכת בשן, מה שיוצר את דלקת החניכיים, פריוטנטיטיס.
במרכז לרפואת הפה ישנם רופאים מומחים למחלות חניכיים.

קרא פחות >>

אסתטיקה

החניכיים הן רקמות שתומכות במערכות השיניים. החשיבות שלהן היא מירבית.
מחלת חניכיים או דלקת חניכיים יכולים להיגרם בעקבות מחלה או בעיה גנטית, בעקבות רובד חיידקי שמצטבר על השן או בעקבות תחזוקה לא נאותה.

רובד חיידקי זה מכונה פלאק, והוא מורכב מחיידקים ומשאריות מזון שנצמדים לשיניים ולחניכיים. חיידקים אלו, בשלב הראשון פוגעים בשכבה הרכה וגורמים לג’ינג’יביטיס.

אנו לא חשים בדבר בעת התרחשות שלב זה, ומי שאינו מקפיד על טיפולי שיננית באופן קבוע, עלול למצוא את עצמו בשלב השני והחמור יותר של התהליך – שלב בו החיידקים חודרים לשכבה הקשה ופוגעים ברקמה שתומכת בשן, מה שיוצר את דלקת החניכיים, פריוטנטיטיס.
במרכז לרפואת הפה ישנם רופאים מומחים למחלות חניכיים.

קרא פחות >>

מפרק לסת

מי לא מעוניין בחיוך לבן ובריא? המשדר בריאות, טיפוח ואסתטיקה?
רובינו נולדים עם שיניים לבנות, אולם במהלך השנים, גם אם הצלחנו לשמור על בריאות השיניים ותקינותן, הצבע נפגם. מדוע?
ישנם משקאות כמו תה, קפה ויין אדום הפוגעים בצבע השן. בנוסף הרגלים כמו עישון, גורמים לשיניים להצהיב. ישנן תרופות מסוימות שגורמות גם הן לשיניים להצהיב. אלו גורמים חיצוניים הפוגעים בצבע השן והם ברי טיפול בעזרת הלבנת שיניים. יש לציין כי לא רק גורמים חיצוניים כמו אלו שצוינו גורמים לשיניים להצהיב אלא גם גורמים פנימיים כמו למשל פגיעה פנימית בשן. במקרים אלו קשה יותר להלבין את השיניים.

הלבנת שיניים
טיפול שבו מורחים על השיניים חומר כימי מתחמצן הקרוי קרבמיד פראוקסיד. תהליך זה מתבצע במשך מספר פגישות עד לקבלת התוצאה המושלמת: שיניים לבנות. הלבנת שיניים מתאימה בדרך כלל לאנשים אשר אין להם כתרים בפה. ישנם מספר סוגי טיפול של הלבנת שיניים:

הלבנת שיניים בלייזר
טיפול חד פעמי. רופא השיניים מורח חומר הלבנה על השיניים. חומר זה הופך להיות פעיל ע”י לייזר. הלבנה כזו מטפלת בכל שן בנפרד.

הלבנה ביתית
נלקחים מטבעים של הפה, ולאחר מכן הפציינט מקבל ערכת הלבנה לשימוש תקופתי. ערכת ההלבנה נרכשת במרפאת ד״ר אייל מרמור. הטיפול עצמו מתבצע גם במרפאה וגם בבית ע”י המטופל, לאחר שקיבל הנחיות מדויקות מרופא השיניים והנחיות להגיע לביקורות שוטפות.

הלבנה ע”י מכשיר
טיפול חד פעמי המתבצע במרפאה במשך מספר שעות ולאחר ניקוי אבנית. התוצאות מושלמות!

כתרים אסתטיים
כתר אסתטי הוא כתר שעשוי בדרך כלל מזרקוניה. זרקוניה אינה מתכת כי אם חומר דמוי יהלום מלאכותי. לכתרי זרקוניה יש יתרונות אסתטיים:
אין בהם מתכות, בנוסף, ניתן ליצור מזרקוניה מראה טבעי הקרוב מאוד למראה האמיתי והטבעי של השן. כמו כן, ניתן לקבוע את גוון הכתר כך שישתלב באופן טבעי והומוגני עם יתר השיניים בפה באופן אסתטי מושלם.

קרא פחות >>

שיננית

טיפול הסרת אבנית נעשה על ידי שיננית המרפאה. השיננית מבצעת ניקוי יסודי של השיניים תוך שהיא מנקה כל שן בנפרד מאבנית ומרובד החיידקים שהצטברו עליה. במידה והאבנית לא מוסרת, עלולה להתפתח דלקת חניכיים ובעיות נוספות.

תפקידה של השיננית להנחות את המטופל כיצד לצחצח שיניים ולשמור על היגיינת הפה באמצעות אביזרים נוספים אם יש צורך. במקרים של עישון או מחלות חניכיים – ההמלצה משתנה. כמו כן, טיפול של שיננית משלב טיפול מניעתי יחד עם שמירה על אסתטיקת השיניים.

ההמלצה הרפואית לטיפול שיננית היא בדרך כלל אחת לחצי שנה, יש מקרים בהם תכיפות הטיפול משתנה או מתקצרת בהתאם להנחיות רופא השיניים ומצב הפה.

קרא פחות >>

הרדמה

המרכז לרפואת הפה, מבצע טיפולי שיניים בהרדמה על ידי רופא מומחה.
המטופל נפגש עם הרופא המרדים, ולאחר ביצוע של סדרת בדיקות דם וקבלת הנחיות ליום הטיפול, מקבל המטופל חומר מרדים לווריד.

טיפול שיניים בהרדמה מיועד לאנשים הסובלים מחרדת רופא שיניים ועקב כך נמנעים לטפל בשיניים שלהם. היעדרותם מקליניקת רופא השיניים יכולה לגרור אחריה שורה של נזקים מתמשכים. על אף שטיפולי שיניים מבוצעים עם מתן זריקת אלחוש מקומית, שמאפשרת לטפל בשן ללא כל תחושת כאב מצד המטופל, עדיין יש לא מעט מטופלים החוששים מטיפולי שיניים ואף מדווחים על מידה רבה של חרדה.

באלו מקרים מבצעים טיפולי שיניים בהרדמה?
טיפול בהרדמה מתאים למי ש”סוחב” איתו כמה וכמה טיפולי שיניים מורכבים, הניתנים לטיפול באופן מרוכז ביום אחד. טיפול בהרדמה מתאים גם כאמור, לאנשים שסובלים מחרדות בנוגע לטיפולי שיניים.
חשוב לציין כי היתרון העיקרי של טיפול בהרדמה הוא באפשרות לרכז מספר טיפולי שיניים ביום אחד.

טיפולי שיניים בסדציה
טיפול בהרדמה חלקית – מתן החומר המרדים לתוך הוריד בהשגחתו של הרופא המרדים לאורך כל הטיפול.
הטיפול מתבצע בטשטוש מלא וללא כאב על ידי הרופא המרדים ורופא השיניים

יתרונות הטיפול בסדציה:

  • המטופל נמצא בהכרה במשך כל הטיפול ואינו חש כל כאב.
  • הטיפול מאפשר מגוון של טיפולי שיניים ביום אחד.
  • טיפול בסדציה מאפשר בקרה על הרדמה.
  • לאחר הטיפול מופסקת ההרדמה.
  • תופעות הלוואי של ההרדמה המלאה לא קיימות בטיפול בסדציה, והמטופל חוזר מיד לתפקוד מלא!

יש לציין כי מטופלים רבים שעברו טיפולי שיניים בסדציה מדווחים כי במהלך השיקום שלאחר הטיפול, ההתאוששות היתה קלה ונטולת כאבים.

קרא פחות >>